Klub Odkrywców

Klub Odkrywców, czyli program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. Razem z Nauczycielem Uczniowie przeprowadzają eksperymenty i badania naukowe. Mają oni możliwość empirycznego zapoznania się ze zjawiskami i procesami zachodzącymi w świecie przyrody. Przeprowadzone doświadczenia przyczyniają się do kształtowania postawy badawczej i samodzielności w odkrywaniu świata. Nasi Odkrywcy poszukują odpowiedzi na chociażby takie pytania jak: na czym polega działanie wody utlenionej? Czym właściwie jest ogień?  Dlaczego trawa jest zielona? Eksperymenty przeprowadzane na lekcjach Klubu Odkrywców to połączenie świetnej zabawy i dużej dawki wiedzy. Wykonywanie doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u Dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych.

 

NATIONAL GEOGRAPHIC ODKRYWCA

Szkoła Odkrywców jest partnerem programu edukacyjnego "National Geographic ODKRYWCA", który doskonale wpisuje się w cele przyjęte przez naszą Szkołę, zapewniając szeroką paletę materiałów, dzięki którym lekcje stają się jeszcze bardziej pasjonujące i niepowtarzalne, przez co rozbudzają w Uczniach ciekawość świata i chęć nieustannego poszerzania horyzontów. 

Pasjonaci i badacze z National Geographic przygotowują zestawy zintegrowanych multimedialnych materiałów edukacyjnych, których tematyka jest bezpośrednio związana z przyrodą, historią oraz językiem angielskim.

Poniżej przykładowe tematy artykułów z magazynu "National Geographic ODKRYWCA":

  • artykuł Śmiertelne Trio, który zabierze Uczniów do świata superdrapieżców i przedstawi niezwykłe sposoby na przetrwanie;
  • tekst Tajna wiedza medyka, przybliży historię leczenia najróżniejszych schorzeń na przestrzeni wieków. Uczniowie znajdą odpowiedzi na pytania: czy można wyleczyć się czarami oraz czym starożytni Egipcjanie opatrywali rany;
  • artykuł Piękno Symetrii, po którego przeczytaniu pojęcie takie jak symetria dwuboczna i promienista oraz oś symetrii nie będą dla Uczniów tajemnicą. Młodzi Odkrywcy przekonają się, że symetria jest obecna w całym świecie przyrody!

Szkoła Józefosław Mysiadło Piaseczno Konstancin

facebook