Wakacje i ferie

PÓŁKOLONIE W SZKOLE ODKRYWCÓW

Serdecznie zapraszamy do Szkoły Odkrywców na pełne niespodzianek i naukowych przygód letnie półkolonie. Oferta skierowana jest zarówno do uczniów Szkoły Odkrywców, jak też dzieci uczęszczających do innych placówek, które pragną przeżyć niezapomniane wakacje. Na nasze półkolonie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat (dzieci urodzone w latach 2010-2015).

Na zbliżające się wakacje przygotowaliśmy również ofertę zajęć językowych z NATIVE SPEAKEREM, gdyż cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem w trakcie ferii. Zajęcia są doskonałym połączeniem zabawy i nauki języka angielskiego. Warsztaty językowe będą się odbywały każdego dnia w blokach 2x45 minut i będą ściśle powiązane z motywem przewodnim każdego turnusu.

 

OFERUJEMY DWA PAKIETY:

PAKIET PODSTAWOWY, czyli półkolonie tematyczne  - (5 dni) koszt 450 zł

PAKIET ROZSZERZONY, czyli  półkolonie tematyczne oraz zajęcia językowe z Native Speakerem (każdego dnia blok 90 minut) w SUPER cenie! (5 dni) koszt 450 zł + 260 = 710zł (koszt jednej lekcji j. angielskiego to tylko 26 zł)

 

TURNUS I  28.06-02.07.2021

POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO SKARBU

Jak bezszelestnie wydostać się z pajęczego labiryntu? Jak niepostrzeżenie przejść obok smoczej jamy? Jak przepłynąć rwącą rzekę? Starając się zlokalizować zagubiony skarb, uczestnicy półkolonii wykażą się niezwykłymi umiejętnościami: tropienia, szyfrowania i kodowania. Ponadto przejdą kurs zdejmowania odcisków palców i stoczą balonową bitwę. Korzystając z pomocy robotów, poszukiwacze przygód przedostaną się do tajemniczego laboratorium,  w którym stworzą  niezniszczalne slimy.

 

TURNUS II  05-09.07.2021

PIRACKA BANDERA

Ahoj przygodo! Ten tydzień półkolonii upłynie nam pod znakiem dobrej zabawy i niezapomnianych przygód. Uczestnicy turnusu wcielając się w rolę wilków morskich, własnoręcznie wykonają pirackie czapki i przepaski na oko. Najodważniejsi zaś ozdobią swoje ciało tatuażami. Następnie wspólnie stworzymy piracką flagę i wybierzemy się po legendarny skarb na Wyspę Czaszek. Szereg pomyślnie wykonanych niebezpiecznych eksperymentów na pewno pozwoli nam zwycięsko wyjść z pokoju zagadek. W Jaskini Tajemnic odkryjemy przepis na eliksir mocy, który pomoże nam zwyciężyć w morskim turnieju i dotrzeć do upragnionej Kopalni Diamentów

 

TURNUS III 12-16.07.2021

ŚLADAMI INDIANY JONESA

Podczas tego turnusu pomożemy sławnemu archeologowi w rozwiązaniu zagadki naszej cywilizacji. Na pokładzie kapsuły czasu, udamy się w podróż do epoki dinozaurów. Weźmiemy udział w wykopaliskach i przeprowadzimy serię eksperymentów w laboratorium archeologicznym. Poznamy również starożytne pismo, a także będziemy uczestniczyć w zajęciach z mumifikacji. Ponadto weźmiemy udział w podchodach a do celu doprowadzą nas wskazówki zaszyfrowane w formie kodów QR.

 

TURNUS IV 19-23.07.2021

AFRYKAŃSKA PRZYGODA

Razem z Kazimierzem Nowakiem, bohaterem książki „Afryka Kazika”, wyruszymy w stronę słońca, aby poznać Czarny Ląd. Na uczestników wyprawy czekać będą warsztaty z wykonywania afrykańskiej biżuterii oraz glinianych naczyń. Odwiedzimy starożytne piramidy, a przy pomocy Ozobotów odkryjemy tajemnice, które skrywają ich wnętrza. Poznamy sztukę układania kamiennych mandali. Stworzymy własny, niepowtarzalny totem. W laboratorium chemicznym wykonamy wiele spektakularnych eksperymentów m.in. pastę dla słonia. Na koniec afrykańskiej przygody wykonamy łuki i sprawdzimy swoje umiejętności w posługiwaniu się nimi.

 

TURNUS V 26-30.07.2021

BAŚNIOWA AKADEMIA

Wszystkich, którzy będą z nami, do Akademii Pana Kleksa zapraszamy:) Przeniesiemy się w niezwykły świat Pana Kleksa, odkrywając tajemnice magii. Weźmiemy udział w zajęciach, takich jak: przędzenie, kleksografia i kolorystyka. Zakradniemy się do rupieciarni, w której stworzymy wynalazki, ułatwiające nasze codzienne życie. Poznamy sekretny przepis na kanapkę Pana Kleksa. W tajnym laboratorium szpaka Mateusza będziemy mrozić, podpalać i teleportować. Będzie wesoło, naukowo i magicznie.

 

TURNUS VI 02-06.08.2021

LETNIA OLIMPIADA SPORTOWA

Uczestnicy naszego turnusu przeniosą się w czasie do starożytności, prosto do roku 776 p.n.e., kiedy to odbyły się pierwsze igrzyska w Olimpii. Aby zdobyć Złoty Laur, weźmiemy udział w różnych dyscyplinach sportowych, wykorzystując przy tym swoją szybkość i zwinność. Wspólnie przeszukamy każdy zakątek naszej szkoły, by odnaleźć ukryty w niej Kodeks Fair Play. Zbudujemy też mały Olimp, wokół którego odbędą się niezwykłe igrzyska robotów. Ponadto, z pudełek zbudujemy boiska do koszykówki i piłki nożnej, na których odbędą się prawdziwe rozgrywki sportowe. Na zakończenie stworzymy maskotkę Letniej Olimpiady w Odkrywcach.

 

TURNUS VII 09-13.08.2021

VIVA MEXICO!

Czeka nas szalona podróż do Meksyku, podczas której poznamy i zaprojektujemy tradycyjne stroje meksykańskie tj. poncho mexican. Przeniesiemy się w świat zabaw, poznając m.in.   taniec kapeluszy. Wiele radości dostarczy nam nauka podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim i językowe zabawy przy muzyce. Poznamy meksykańską kuchnię, przygotujemy aromatyczne burito oraz słodkie frytki z batatów, a także przeniesiemy się na plantację kakaowca, by dowiedzieć się, skąd wziął się popularny dziś czekoladowy trunek. Wykonamy własne piniaty. Naszą podróż do Meksyku uwiecznimy na zdjęciach w specjalnie przygotowanej foto budce.  

 

TURNUS VIII 16-20.08.2021

AKADEMIA DETEKTYWÓW

Szyfry, zagadki i tajne wiadomości… Tak, to wszystko w naszej Akademii Detektywów! Nasi adepci nauczą się rozszyfrowywać różne kody, sprawdzą, jak działa niewidzialny tusz oraz zmierzą się z pokojem pełnym ukrytych zagadek. Własnoręcznie przygotują akcesoria niezbędne w pracy detektywa, takie jak lupa, kompas i notatnik na zapiski. Przyszli detektywni nauczą się kilku sztuczek znanych tylko iluzjonistom oraz upieką ciasteczka z zaszyfrowanymi wiadomościami.

 

TURNUS IX 23-27.08.2021

EKO PÓŁKOLONIE

Wszystkich miłośników ekologii (i nie tylko) zapraszamy na niezwykły tydzień w stylu EKO.  Uczestnicy półkolonii dowiedzą się między innymi, jak żyć ekologicznie, własnoręcznie upieką bułeczki, zrobią masło i przygotują tradycyjny ekologiczny sok. Wspólnie wykonają saszetki zapachowe oraz zbudują własną szklarnię. W laboratorium zaś sprawdzą, jak wyczyścić zabrudzenia bez użycia chemii. Ponadto skonstruują plastic bottles game. Jak zawsze nie zabraknie programowania robotów i zadań-niespodzianek!

 

Prowadzone przez nas półkolonie w trakcie wakacji 2020 oraz ferii 2021, pokazały, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do pracy nawet przy obowiązujących obostrzeniach. Tegoroczne turnusy również będą się odbywały z zachowaniem obowiązujących w danym momencie wytycznych.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

  • Półkolonie będą się odbywały w dni robocze, w godz. 8:00 - 17:00. 
  • W przypadku rodzeństwa udzielamy zniżki w wysokości 10 % na pobyt drugiego dziecka.
  • Zachęcamy do wykupienia przygotowywanych na miejscu obiadów (12 zł/dzień) lub całodziennego wyżywienia (16 zł/dzień).
  • Zapisy rozpoczynają się 05.05.2021 r. Ilość miejsc ograniczona.
  • Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową. Prosimy o przesłanie danych dziecka (imię, nazwisko i data urodzenia) oraz podanie wybranego terminu półkolonii i pakietu.
  • W przypadku, gdy udział dziecka w półkoloniach będzie niemożliwy lub przerwany z powodu trafienia dziecka na kwarantannę lub izolację, rodzicowi zostaną zwrócone środki za niewykorzystane dni.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna sprawi, że nie będziemy mogli przeprowadzić półkolonii, turnusy nie odbędą się, a całość wpłaconych pieniędzy zostanie Państwu zwrócona.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Szkoła Józefosław Mysiadło Piaseczno Konstancin

facebook