Wakacje i ferie

PÓŁKOLONIE - LATO 2020 W SZKOLE ODKRYWCÓW

Wszystkie dzieci urodzone w latach 2010-2015 serdecznie zapraszamy na letnie półkolonie do Szkoły Odkrywców. W każdym tygodniu organizujemy dużo gier i zabaw na świeżym powietrzu, przeprowadzamy eksperymenty, poznajemy świat nowoczesnych technologii, wykonujemy prace plastyczno-techniczne oraz bawimy się, czarujemy i odkrywamy poruszając się po innym temacie przewodnim (poniżej lista tematów tygodniowych na zbliżające się wakacje, bardziej szczegółowy opis każdego tygodnia znajduje się na dole strony):

TURNUS I  29.06-03.07.2020  WAKACJE W AKADEMII PANA KLEKSA

TURNUS II  06-10.07.2020  PIRACKA PRZYGODA

TURNUS III  13-17.07.2020   W 5 DNI DOOKOŁA ŚWIATA

TURNUS IV  20-24.07.2020  PÓŁKOLONIE Z ARCHEOLOGIĄ

TURNUS V  27-31.07.2020  WAKACYJNE PODRÓŻE PO LITERATURZE ( z Waszymi ulubionymi bohaterami z książek J)

TURNUS VI   03-07.08.2020  AKADEMIA TROPICIELI FAKTÓW

TURNUS VII  10-14.08.2020  WIELKA RAFA KORALOWA – PODWODNA WYPRAWA

TURNUS VIII  17-21.08.2020  MŁODY ARTYSTA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

TURNUS IX  24-28.08.2020  LETNIA PRZYGODA W HOGWARCIE

Koszt tygodniowej półkolonii wynosi 390 zł (zajęcia odbywają się w dni robocze od godz. 7:30 do 17:30).  W przypadku rodzeństwa udzielamy zniżki w wysokości 10% na pobyt drugiego Dziecka. Zachęcamy do wykupienia przygotowywanych na miejscu obiadów (12 zł/dzień) lub całodziennego wyżywienia (16 zł/dzień).

Półkolonie organizowane są za zgodą i pod nadzorem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W tym roku półkolonie będą odbywały się z zachowaniem wzmożonego reżimu sanitarnego. 

Zapewniamy, że jeżeli z powodu pandemii Kurator Oświaty odwoła organizację tej formy wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim, zwrócimy Państwu 100% wniesionych opłat.

Jeżeli są Państwo zainteresowani, uprzejmie prosimy o przesłanie mailem danych dziecka (imię, nazwisko i data urodzenia) oraz podanie wybranego terminu półkolonii. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 691-841-168 lub poprzez formularz w zakładce „kontakt”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Opis poszczegółnych tygodni:

29.06-03.07.2020

WAKACJE W AKADEMII PANA KLEKSA

Zapraszamy na półkolonie, podczas których poszukamy odpowiedzi na pytania: Czy istnieją Wyspy Bergamuta? Czy Księżyc odwiedza staw? Czy leń dalej siedzi na kanapie? Ponadto Pan Kleks zabierze nas w niesamowitą podróż, podczas której przeżyjemy wiele ciekawych przygód. Weźmiemy udział w zajęciach kleksografii i przędzenia liter. W tajnym laboratorium Pana Kleksa będziemy mrozić, podpalać, lewitować i teleportować. Nauczymy Pana Ambrożego, jak korzystać z nowoczesnych technologii, dostępnych we współczesnej szkole! Będzie wesoło, naukowo i magicznie.

 

06-10.07.2020

PIRACKA PRZYGODA

Zapraszamy na pirackie półkolonie. Piraci dowiedzą się, jak stworzyć niewidzialną mapę oraz nauczą się z niej korzystać, podążając za wskazówką kompasu. Wspólnie zbudują piracką bazę. Piratki wykonają biżuterię ze znalezionych skarbów, podczas gdy męska część piratów zbuduje szałas dla rozbitków. Wybierzemy się też na poszukiwanie zaginionego skarbu, pomoże nam w tym tajemnicza mapa. Kamraci zdobędą cenne umiejętności pokładowe, poznają tajniki współpracy oraz posiądą umiejętność wiązania węzłów. Nauczymy się szant oraz stworzymy dziennik pokładowy. Nie zabraknie muzyki i szalonych tańców. Po zejściu na ląd poczujemy ducha rywalizacji, poznamy różne gry i zabawy młodych piratów.

 

13-17.07.2020 

W 5 DNI DOOKOŁA ŚWIATA

Zapraszamy w podróż śladami bohatera książki Juliusza Verne’a. Razem z angielskim gentelmanem Phileasem Foggiem odwiedzimy najdalsze zakątki świata! Poznamy kulturę Indii, Stanów Zjednoczonych i, Francji. Wskażemy miejsca warte odwiedzenia, pokażemy miasta, których przeoczyć nie wolno. Będziemy się przemieszczać drogą powietrzną, wodną i lądową. Razem wybudujemy latawce i weźmiemy udział w konkursie na najdłuższy lot! Odkryjemy także tajemnice lądu. Przed nami podróż w Sokole Góry, tam podczas gry terenowej spróbujemy odnaleźć księżniczkę Audę! Czeka nas mnóstwo aktywności ruchowej, kino letnie oraz wybuchowe zajęcia w pracowni chemicznej.

 

20-24.07.2020

PÓŁKOLONIE Z ARCHEOLOGIĄ

Zapraszamy na półkolonie, podczas których zamienimy się w archeologów i będziemy podążać śladami dinozaurów. Poszukamy ukrytego w ziemi drogocennego okazu dinozaura. Wraz ze znaleziskiem przeniesiemy się do laboratorium i tam, jak przystało na prawdziwych archeologów, zrobimy jego odlew. Ruszymy śladami Indiany Jones'a w poszukiwaniu "złota Bałtyku”.  Poznamy starożytne sposoby przekazywania informacji.  Wylepimy gliniane tabliczki, a także nauczymy się pisać gęsim piórem i lakować listy! Wykonamy mnóstwo eksperymentów oraz spróbujemy uciec z tajemniczego escape roomu. Razem z robotami Cue pokonamy niebezpieczne labirynty, złamiemy szyfry i rozwiążemy łamigłówki.

 

27-31.07.2020

WAKACYJNE PODRÓŻE PO LITERATURZE

Zapraszamy na wyprawę z bohaterami książek polskich i zagranicznych autorów. Wraz z Szeherezadą udamy się w bajeczną podróż po kolorowych Indiach. Spotkamy Alibabę i 40 rozbójników. Wypłyniemy też na szerokie wody z Sindbadem Żeglarzem. W trakcie tych przygód nie zabraknie czasu na zgłębianie tajników indyjskiej kuchni oraz poznanie sztuki malowania ciała henną. Pomożemy też Pippi w rozwiązaniu zagadki zaginionych piegów, a z Mikołajkiem rozegramy turniej minigolfa i przeprowadzimy eksperymenty ze znikaniem.

 

03-07.08.2020

AKADEMIA TROPICIELI FAKTÓW

Zapraszamy na półkolonie w formie gry fabularnej. Jako detektywi zmierzymy się z wyzwaniem rozwikłania niewyjaśnionej tajemnicy. Zgłębimy zagadnienia z biologii, chemii, fizyki. Każdy dzień to nowa zagadka, do której rozwiązania niezbędne będzie wykonanie wielu eksperymentówi doświadczeń. Jako detektywi zdobędziemy nowe sprawności i znajdziemy odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Zamienimy się w młodych programistów, dzięki czemu wprawimy w ruch małe i duże roboty. 

 

10-14.08.2020

WIELKA RAFA KORALOWA – PODWODNA WYPRAWA

Czym są otwornice, stułbiopławy i mszywioły? Tego oraz wielu innych ciekawych rzeczy dowiemy się podczas wyprawy w głąb mórz i oceanów. Jednym z kierunków naszej podróży będzie Australia, a dokładnie największa na świecie rafa koralowa. Dowiemy się kim był James Cook oraz co miał wspólnego z Wielką Rafą Koralową. Poznamy niezwykłe gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących ten piękny obszar. Przy użyciu robotów stworzymy własną rafę koralową. W trakcie półkolonii zmierzymy się z morskim escape roomem. Aby zachować wspomnienia na dłużej, wykonamy fotobudkę, dzięki której powstaną niezapomniane zdjęcia.

 

17-21.08.2020

MŁODY ARTYSTA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

Zapraszamy na półkolonie, podczas których poznamy znanych malarzy, architektów oraz wielu innych artystów. Stworzymy własny film techniką animacji poklatkowej. Weźmiemy udział w warsztatach z gliną, masą solną oraz malowaniem w plenerze. Krok po kroku nauczymy się krok po kroku rysować ulubionych bohaterów bajek. Wzorując się na twórczości Picassa, za pomocą myszki i komputera, stworzymy iście kubistyczne arcydzieła. Bliżej poznamy street art i całkiem legalnie stworzymy galerię prac na murze wyścigów konnych na Służewcu. W naszym laboratorium chemicznym dowiemy się, co wspólnego mają ze sobą sztuka i chemia oraz jak stworzyć chemiczne obrazy.

 

24-28.08.2020

LETNIA PRZYGODA W HOGWARCIE

Zapraszamy w niesamowitą podróż do magicznego świata Harry’ego Pottera, pełnego zaklęć, eliksirów i magicznych stworzeń. Na uczestników będą czekały niesamowite atrakcje takie jak: interaktywne lekcje magicznych zaklęć, nauka trików, przygotowanie akcesoriów do czarowania, tworzenie własnych różdżek. W programie lekcje eliksirów z profesorem Snapem, jak również zajęcia zielarstwa, na których opanujemy sztukę warzenia naparów.  Nauka pisania piórem, poznawanie tajników szyfromagii.  Zagramy mecz quidditcha i rozwiążemy quiz sowy Hedwigi. Każdy uczestnik otrzyma Dyplom Ukończenia letniej szkoły w Hogwarcie.

 

 

Szkoła Józefosław Mysiadło Piaseczno Konstancin

facebook