Nowoczesne technologie

Aby nauczać skutecznie, trzeba podążać za uczniem, poznawać jego potrzeby oraz rozumieć rzeczywistość, w której funkcjonuje. W dzisiejszych czasach ta rzeczywistość w znacznej części ma wymiar cyfrowy. Wykorzystywane przez nas narzędzia urozmaicają pracę zarówno zdalną, jak też stacjonarną. Na co dzień nasi Uczniowie korzystają z komputerów, tabletów oraz robotów, a nauczyciele z wielu platform edukacyjnych i aplikacji m.in.: mozaik 3D, learningapps, gennialy, kahoot, quizlet, padlet, matlandia, texting story, czytniki kodów QR, które uatrakcyjniają lekcje, pomagają przyswoić wiedzę oraz sprawiają, że nauka jest ciekawa.  Dzięki tym narzędziom nasi Uczniowie mogą zobaczyć wewnętrzną strukturę Ziemi, elementy składowe atomu, mogą przenieść się na platformę wiertniczą i zobaczyć proces wydobywania ropy, obieg tlenu w przyrodzie czy też wziąć udział w operacji wyrostka robaczkowego.

Już od zerówki wykorzystujemy OZOBOTY, które nie tylko uczą programowania, ale też pomagają w zdobywaniu wiedzy z innych dziedzin. Dzięki ich wykorzystaniu, na lekcjach możemy w atrakcyjny sposób uczyć odczytywania godzin na zegarze, doskonalić tabliczkę mnożenia oraz ćwiczyć ortografię.

Wykorzystując platformę internetową Ozoblockly, nasi uczniowie tworzą swoje programy, które następnie realizują roboty. Praca z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot i Puzzli AR pozwala zobaczyć jak wyglądają rośliny, zwierzęta i inne otaczające nas obiekty. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości, w codziennej edukacji wprowadzamy element tajemniczości i zaskoczenia.

Nauka kodowania i programowania, realizowanie zadań w zespołach, stawianie przed Uczniami wyzwań wymagających twórczości i kreatywności, to kształtowanie kompetencji przyszłości.